Piątek, 02 grudnia 202202/12/2022

Samochód z impetem uderzył w drzewo. Sześcioro nastolatków poważnie rannych (zdjęcia)

Do groźnego wypadku doszło w niedzielę w Kościelisku w woj. małopolskim. Samochód, którym podróżowało sześcioro młodych ludzi uderzył w drzewo. Nastolatkowie z poważnymi obrażeniami zostali przetransportowani do szpitala.

W niedzielę tuż przed godziną 20.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Groń w Kościelisku. Jak ustalili policjanci, 18-letni kierujący samochodem osobowym marki Audi, mieszkaniec Zakopanego, najprawdopodobniej z powodu niedostosowania prędkości do warunków drogowych stracił panowanie nad pojazdem i z impetem uderzył w przydrożne drzewo.

Pojazdem podróżowało sześcioro nastolatków z Zakopanego. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych aby wydobyć poszkodowanych z warku. W wyniku zdarzenia wszystkie osoby jadące audi z poważnymi obrażeniami zostały przetransportowane do szpitalu.

Na miejscu pracowali policjanci zakopiańskiej drogówki i śledczy, którzy w prowadzonym dochodzeniu będą ustalać okoliczności i przyczyny wypadku. 18-letni kierowca był trzeźwy, ale śledczy zabezpieczyli jego krew do dalszych badań toksykologicznych. Kierowcy za spowodowanie wypadku grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli jednak okaże się, że powstałe obrażenia u współpasażerów są ciężkie wówczas kara więzienia może wynieść nawet do 8 lat.

(fot. KPP Zakopane, źródło KPP Zakopane)

Komentarze wyłączone