Niedziela, 28 maja 202328/05/2023

Matka z dziećmi zaatakowana przez psy. 4-latek trafił do szpitala

Psy zaatakowały matkę i jej dwoje dzieci. Jedno ze zwierząt pogryzło 4-letniego syna kobiety. Dziecko z ranami kończyn dolnych trafiło do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek 20 października w godzinach popołudniowych. Matka z dwoma synami w wieku 4 i 7 lat przyjechała do swojego miejsca zamieszkania. Kiedy wysiedli z samochodu, nagle przez otwartą furtkę z sąsiedniej posesji wybiegły 4 psy, które ich zaatakowały. Jeden z czworonogów pogryzł 4-letniego chłopca. Ojciec dzieci, szybko przybiegł z pomocą i odgonił agresywne zwierzęta. Poszkodowany 4-latek doznał ran podudzia i trafił do szpitala.

Ojciec dziecka o zaistniałej sytuacji próbował porozmawiać z właścicielem psów. Jednak, jak się okazało, jego sąsiad był pod wyraźnym działaniem alkoholu i nie zdawał sobie sprawy z zagrożenia, które spowodował swym nieodpowiedzialnym zachowaniem.

Jak ustalili policjanci psy nie miały aktualnych szczepień przeciwko wściekliźnie. Powiadomiono inspektorat weterynarii oraz stację epidemiologiczną.

Postepowanie w sprawie narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu prowadzi wydział dochodzeniowo-śledczy sieradzkiej komendy. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto na właścicielu spoczywa obowiązek szczepienia psów, który wynika z ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt. Niedopełnienie tego obowiązku zagrożone jest grzywną, karą aresztu lub ograniczenia wolności.

(fot. KPP w Sieradzu, źródło KPP w Sieradzu)

Komentarze wyłączone