Poniedziałek, 02 października 202302/10/2023

Interwencja na fermie lisów. „W śmiertelnej pułapce, bez wody i jedzenia. Skazane na okrutną, bardzo powolną śmierć” (foto)

Zakończyła się trzydniowa interwencja Stowarzyszenia Otwarte Klatki, Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Odział Krotoszyn i policji na fermie futrzarskiej w Durzynie pod Krotoszynem. „Lisy na fermie umierały w męczarniach, bez dostępu nawet do wody. Te co miały jeszcze siły spijały krople kapiące z dachów klatek”- przekazało TOZ.

30 października na teren jeden z ferm futrzarskich w Durzynie w woj. wielkopolskim wkroczyła policja oraz przedstawiciele Otwartych Klatek i TOZ w Krotoszynie. Zwierzęta, które tam hodowano od dłuższego czasu miały przebywać w skrajnie złych warunkach bez dostępu do wody i pożywienia.

– Trudno opisać skalę cierpienia zwierząt i to, co zastaliśmy na miejscu. Ponad 150 martwych lisów (część ubita wcześniej, część padła z głodu lub przez zagryzienia) i nieco ponad 50 jeszcze żywych. Niektóre w stanie agonalnym, żywe razem w klatkach z martwymi, zjadające zwłoki lub to, co z tych zwłok pozostało. Inne przerażone, tkwiły w bezruchu przytulone do zwłok swoich współtowarzyszy – opisuje Bogna Witowska, aktywistka.

Kilka lisów wydostało się z klatek i szukało po fermie pożywienia. Szczenięta, lisy dorosłe. Polarne i pospolite. Oraz dwa jenoty.

– Okazało się, że właściciel poszedł siedzieć do więzienia, a zwierzęta na fermie zostały same sobie. W śmiertelnej pułapce, bez wody i jedzenia. Skazane na okrutną, bardzo powolną śmierć. Widziałam lisa, który walczył o życie do ostatnich chwil, wgryzał się w kraty próbując uciec. W takiej pozycji zmarł – daje aktywistka.

Z fermy udało się uratować 18 lisów. Zwierzęta trafiły pod opiekę lekarzy weterynarii. Policjanci prowadzą w tej sprawie dochodzenie. O sytuacji została też poinformowana Powiatowa Inspekcja Weterynaryjna.

Zdjęcia z interwencji zobaczysz tutaj. UWAGA DRASTYCZNE.

❗ PILNE – właśnie trwa interwencja na fermie lisów koło Krotoszyna. Nasi inspektorzy zastali na niej kilkaset…

Opublikowany przez Otwarte Klatki Piątek, 30 października 2020

Trzy dni ratowania zwierząt z fermy lisów, połączenie działań kilku organizacji, wykonanych kilkadziesiąt telefonów na…

Opublikowany przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział Krotoszyn Niedziela, 1 listopada 2020

(fot. Otwarte Klatki)

Komentarze wyłączone