Piątek, 02 grudnia 202202/12/2022

Zniszczył figury przed kościołem. Na miejscu zostawił butelkę po alkoholu i but (zdjęcia)

49-latek pod osłoną nocy wszedł na teren przykościelny i zniszczył znajdujące się tam wapienne figury. Mężczyzna na miejscu pozostawił po sobie butelkę po alkoholu oraz but. 49-latek został zatrzymany, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę 31 października br. tuż po godzinie 9:00, policjanci otrzymali informację o zdarzeniu, do którego doszło przy jednym z kościołów na ternie powiatu wrocławskiego. Na miejscu okazało się, że nieznany sprawca dokonał zniszczenia figur świętych, które znajdowały się na dziedzińcu. Mundurowi zabezpieczyli materiał dowodowy m.in. w postaci obuwia, które zostawił domniemany sprawca i rozpoczęli poszukiwania osoby podejrzewanej o ten czyn.

Kontrola terenu przyległego do obiektu sakralnego i okolicznej wsi doprowadziła do zatrzymania 49-latka mogącego mieć związek z tym zdarzaniem. Mężczyzna wpadł, gdy znajdował się w okolicy jednego ze sklepów wielobranżowych. Był nietrzeźwy, a podczas jego kontroli i przeszukania w miejscu zamieszkania, policjanci ujawnili skradziony różaniec oraz but, który pasował wyglądem do obuwia pozostawionego na miejscu zdarzenia przez sprawcę.

49-latek trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych i teraz dalsze decyzje w jego sprawie podejmie sąd. Jeśli okaże się, że zatrzymany mężczyzna jest sprawcą tego przestępstwa, to może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone