Środa, 10 sierpnia 202210/08/2022

Noworodek w Oknie Życia w Białymstoku

Kilkudniowa dziewczynka została znaleziona w Oknie Życia w Białymstoku w woj. podlaskim. Dziecko jest zdrowe i czuje się dobrze. Obecnie przebywa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

Dziecko zostało pozostawione w sobotę po południu w białostockim Oknie Życia znajdującym się przy Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Jedynka” przy ul. Słonimskiej.

– Pager zasygnalizował otwarcie okna w sobotę po 15:00, dwójka wychowawców była w tym czasie w placówce, sprawdzili zgodnie z zasadami, co się dzieje i znaleźli kilkudniową dziewczynkę. Dziecko było spokojne, wyglądało na nakarmione i zadbane – powiedział Jacek Przesmycki, dyrektor Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej “Jedynka”.

Kilkudniowa dziewczynka zgodnie z procedurą została przetransportowana do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Jak mówią lekarze stan dziecka jest dobry. Wkrótce zostanie wszczęta procedura adopcyjna, aby dziecko mogło jak najszybciej znaleźć się w nowej rodzinie.

Dziewczynka jest czwartym dzieckiem pozostawionym w białostockim Oknie Życia. Wcześniej znaleziono tam troje noworodków. W 2014 i 2016 roku byli to dwaj chłopcy, zaś w 2019 dziewczynka.

(fot. Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Jedynka”)

Komentarze wyłączone