Poniedziałek, 08 sierpnia 202208/08/2022

Nie żyje 25-latek. Zatrzymano 71-latkę podejrzaną o spowodowanie śmiertelnego wypadku (zdjęcia)

Policjanci z Kluczborka w woj. opolskim ustalili tożsamość kierowcy oraz odnaleźli samochód biorący udział w wypadku drogowym na drodze krajowej nr 11, w którym zginął 25-letni mężczyzna. Funkcjonariusze zatrzymali 71-letnią kobietę podejrzaną o spowodowanie tego wypadku.

Do tragicznego zdarzenia doszło 2 listopada na drodze krajowej nr 11 między miejscowościami Ciarka a Wojciechów. Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, 25-letni kierujący osobowym oplem calibrą, nie chcąc doprowadzić do czołowego zderzenia z wyprzedzającym na „trzeciego” innym pojazdem zjechał na pobocze, a następnie stracił panowanie nad swoim autem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym oplem zafirą.

W wyniku odniesionych obrażeń ciała 25-letni kierowca opla calibry zmarł na miejscu. 30-letnia kobieta, która kierowała zafirą oraz jej pasażer z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Kluczborska policja zaapelowała do kierowców o pomoc w poszukiwaniach sprawcy wypadku, który odjechał z miejsca zdarzenia.

Po dwóch tygodniach od wypadku policjanci odnaleźli pojazd, który brał udział w zdarzeniu.

– Wnikliwa analiza zabezpieczonych na miejscu wypadku śladów oraz drobiazgowe, wielogodzinne ustalenia operacyjne, doprowadziły funkcjonariuszy do osoby, która miała być odpowiedzialna za to zdarzenie. Okazała się to 71-letnia kobieta, mieszkanka Bielska- Białej – przekazali policjanci z KPP w Kluczborku.

Zatrzymana kobieta została doprowadzona do prokuratury, gdzie przedstawiono jej zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Sąd po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym wobec 71-latki zastosował poręczenie majątkowe oraz dozór Policji.

Za spowodowanie śmiertelnego wypadku kobiecie grozi nawet 8 lat więzienia.

(fot. Kluczbork112/KPP Kluczbork, źródło KPP Kluczbork)

Komentarze wyłączone