Niedziela, 26 czerwca 202226/06/2022

85-latek przygnieciony przez regał. Niepełnosprawna żona nie mogła pomóc mężowi

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Chełmku, w powiecie oświęcimskim, pospieszyli z pomocą 85-latkowi, na którego wywrócił się regał. W mieszkaniu przebywała niepełnosprawna żona seniora, która nie była w stanie pomóc mężowi.

W minioną niedzielę operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Chełmka dotyczące jej 85 – letniego męża, którego przygniótł regał. Kobieta poruszała się na wózku inwalidzkim, więc nie mogła pomóc unieruchomionemu mężowi. Najbliżej miejsca zamieszkania seniorów znajdowali się dzielnicowi.

Mundurowi natychmiast udali się pod wskazany adres gdzie zastali zgłaszającą, oraz jej męża leżącego na podłodze pod regałem. Policjanci podnieśli mebel, po czym udzielili pierwszej pomocy seniorowi. Następnie wspólnie ze zgłaszającą monitorowali stan jego zdrowia do przyjazdu ratowników medycznych.

Po badaniach przeprowadzonych przez medyków okazało się, że w wyniku nieszczęśliwego wypadku 85 – latek nie doznał poważniejszych obrażeń ciała, nie było więc potrzeby hospitalizacji. W związku z powyższym policjanci o zdarzeniu powiadomili córkę starszych państwa, która przejęła nad nimi opiekę.

(fot. Policja, źródło Policja Małopolska)

ZOBACZ TAKŻE