Środa, 10 sierpnia 202210/08/2022

Zaklinował sobie rękę w BMW, które próbował ukraść (zdjęcia)

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali ukraść samochód BMW z osiedlowego parkingu. Plan się nie powiódł, gdyż jednemu ze sprawców, ręka zaklinowała się pomiędzy dachem, a drzwiami samochodu.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek. Policjanci z Zielonej Góry w woj. lubuskim otrzymali zgłoszenie od właściciela BMW zaparkowanego na jednym z osiedli, z którego wynikało, że ktoś kręci się w pobliżu jego samochodu.

Na miejscu policjanci zastali dwóch kompletnie pijanych mężczyzn, z których jeden miał zaklinowaną rękę pomiędzy drzwiami, a dachem samochodu. Mężczyzna chciał przekonać policjantów, że samochód należy do niego i próbuje go otworzyć, bo zgubił kluczyki. W tym momencie pojawił się prawdziwy właściciel BMW z kluczykami.

28-latek i jego 34-letni kolega zostali zatrzymani i trafili do aresztu. Obaj mieli ponad dwa promile w ich organizmie. Następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodu, przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia.

Zatrzymani byli już notowani za przestępstwa przeciwko mieniu i odbywali za nie kary więzienia. 28-latek opuścił zakład karny niedawno – w związku z tym w czwartek działał w warunkach recydywy. Grożąca mu kara może być przez sąd podwyższona o połowę. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi taka sama kara jak za dokonanie tego przestępstwa – od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone