Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Pijany ojciec wiózł autem piątkę dzieci (foto)

Pijany 46-latek przewoził samochodem przewoził pięcioro swoich dzieci. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Dzieci podróżowały bez fotelików i pasów bezpieczeństwa.

W miniony piątek, około godz. 13, mundurowi z Łomży zatrzymali w jednej z miejscowości w gminie Przytuły do kontroli drogowej samochód osobowy, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 26 kilometrów na godzinę. 

W trakcie rozmowy z 46-latkiem mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 1,7 promila alkoholu. Mężczyzna w tym stanie przewoził piątkę dzieci, z których najmłodsze miało 4 lata. Samochód nie był przystosowany do przewożenia takiej ilości pasażerów, na dodatek dzieci podróżowały bez fotelików i zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 46-latek usłyszał zarzuty, w tym narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia pomimo ciążącego na nim obowiązku opieki nad nimi. Za to przestępstwo Kodeks karny przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Podlaska, źródło Policja Podlaska)

Komentarze wyłączone