Środa, 10 sierpnia 202210/08/2022

Chcieli lecieć na wakacje, trafili do izby wytrzeźwień

Zamiast na wakacje, do izby wytrzeźwień trafiło dwóch Polaków, którzy awanturowali się na pokładzie samolotu mającego odlecieć z Poznania do Antalyi w Turcji.

Do zdarzenia doszło w sobotę 21 listopada na poznańskim lotnisku. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Poznaniu-Ławicy zostali powiadomieni przez kapitana statku powietrznego odlatującego do Antalyi, że na pokładzie samolotu znajduje się dwóch pasażerów, którzy nie wykonują poleceń załogi, zdejmują maseczki ochronne, spożywają wniesiony na pokład alkohol i zachowują się agresywnie wobec załogi oraz innych pasażerów.

Gdy funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych weszli na pokład, dwaj pasażerowie w wieku 47 i 52 lat dobrowolnie opuścili samolot.

Z uwagi na upojenie alkoholowe kontakt z mężczyznami był utrudniony. Nie wykonywali oni poleceń funkcjonariuszy Straży Granicznej, a dodatkowo ich zachowanie było agresywne. W związku z tym wezwano dwa patrole policji, które odwiozły ich na izbę wytrzeźwień.

Z uwagi na popełnionym wykroczenie, już po wytrzeźwieniu, każdy z mężczyzn ukarany został mandatem karnym w wysokości 300 złotych.

(fot. Straż Graniczna) 

Komentarze wyłączone