Czwartek, 18 sierpnia 202218/08/2022

Pijany kierowca chciał wieźć dzieci na kolonie. Dzień wcześniej wypił wino FOTO

Gdańscy policjanci z ruchu drogowego zatrzymali kierowcę autokaru, który miał zawieźć dzieci na kolonie. W trakcie kontroli okazało się, że 66-letni kierowca autobusu jest pijany i ma w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę.

W poniedziałek rano patrol gdańskiej drogówki otrzymał od dyżurnego zgłoszenie o konieczności przeprowadzenia kontroli autobusu, którym dzieci miały jechać na kolonie.

We wskazanym miejscu na ul. Wodnika funkcjonariusze rozpoczęli kontrolę, podczas której wyczuli od kierującego autobusem woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 66-letni mieszkaniec Warszawy jest pod wpływem ponad promila alkoholu.

Kierowca autobusu marki Mercedes przyznał, że dzień wcześniej odwoził wycieczkę do Karlskrony, a wracając promem do Polski, wypił wino. Kiedy zjechał z promu w poniedziałek rano, dowiedział się, że musi zawieźć dzieci na kolonie z Gdańska do Warszawy.

Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę oraz zatrzymali mu prawo jazdy. Dzieci na swoją wycieczkę pojechały z innym kierowcą, którego zapewnił przewoźnik.

(fot. Policja Gdańsk, źródło Policja Gdańsk)

Komentarze wyłączone