Czwartek, 06 października 202206/10/2022

„Usłyszała potężny huk i wybiegła z domu”. Kobieta ujęła pijanego kierowcę (zdjęcia)

22-letni kierujący volkswagenem zakończył brawurową jazdę na słupie wysokiego napięcia i ogrodzeniu posesji. „Mężczyzna próbował uciec z miejsca zdarzenia, ale ujęła go kobieta, która usłyszała potężny huk i wybiegła z domu” – przekazała policja. Jak się okazało mężczyzna był kompletnie pijany.

W minioną sobotę 21 listopada, późnym wieczorem dyżurny Komendy Powiatowa Policji we Wschowie w woj. lubuskim otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednej z miejscowości w gminie Szlichtyngowa kierowca osobowego volkswagena z dużą prędkością uderzył w słup wysokiego napięcia oraz ogrodzenie posesji.

Z relacji zgłaszającej wynikało, że kierowca jechał sam, a po rozbiciu auta chciał uciec z miejsca zdarzenia. Został jednak ujęty przez mieszkankę miejscowości. Policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę. Słup wysokiego napięcia i ogrodzenie zostały bardzo mocno uszkodzone.

Z uwagi na wyczuwalną od kierowcy silną woń alkoholu mundurowi przeprowadzili badanie trzeźwości, które wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie 22-latka. Jak się okazało mężczyzna swoją podróż ze Wschowy w kierunku Głogowa rozpoczął od spożycia wódki. 22-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

(fot. Komenda Powiatowa Policji we Wschowie, źródło Komenda Powiatowa Policji we Wschowie)

Komentarze wyłączone