Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Zmarł drugi z pacjentów poszkodowanych w pożarze szpitala w Szczecinie

Zmarła druga osoba poszkodowana w pożarze szpitala w Szczecinie, do którego doszło w poniedziałek nad ranem. Ogień pojawił się w budynku, gdzie mieści się Klinika Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych, a także poradnie i ośrodek dializ. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zaprószenie ognia przy paleniu papierosa.

Do pożaru doszło w poniedziałek nad ranem w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Ogień rozwinął się w budynku Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych.

Jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych personel szpitala ewakuował z budynku 22 osoby. W wyniku pożaru jeden z pacjentów poniósł śmierć na miejscu, drugi został ciężko ranny. Niestety, mimo wysiłków lekarzy mężczyzny nie udało się uratować.

– Wstępne ustalenia wskazują, że najprawdopodobniej do pożaru doszło w wyniku zaprószenia ognia przez palącego papierosa pacjenta, którego zgon stwierdzono na miejscu. Pacjentowi przebywającemu w tej samej sali udzielono pomocy kardiologicznej, jego stan ustabilizował się. Niestety po kilku godzinach zmarł. To mężczyzna w bardzo podeszłym wieku, który od początku hospitalizacji był w stanie ciężkim – przekazała Bogna Bartkiewicz, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Dokładne okoliczności tragicznego zdarzenia są ustalane w toku prowadzonego śledztwa.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone