Piątek, 02 grudnia 202202/12/2022

Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. W budynku była matka z synem (zdjęcia)

W środę rano w jednym z domów jednorodzinnych w Łukowicach Brzeskich w woj. opolskim doszło do wybuchu gazu z butli. W chwili zdarzenia w budynku znajdowały się dwie osoby.

Przed godziną 6 rano służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wybuchu w domu jednorodzinny w Łukowicach Brzeskich.

– Siła wybuchu była tak duża, że uszkodzeniu uległy dwa sąsiednie budynki, a z jednego z nich pozrywało dachówki. W momencie tego zdarzenia, w domu znajdowały się dwie osoby – informuje glospowiatu24.pl

50-letni mężczyzna jeszcze przed przybyciem służb wydostał się z zawalonego budynku o własnych siłach. Wewnątrz została jego 86-letnia matka. Dom w znacznej części był zawalony, zaczął się już palić i panowało mocne zadymienie. Funkcjonariusze policji, którzy przybyli na miejscu jako pierwsi weszli do środka i w jednym z pomieszczeń zastali poszkodowaną. Kobieta została ewakuowana i przekazana pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.

– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu mediów i przeszukaniu gruzowiska pod kątem osób poszkodowanych. Na miejsce zdarzenia została zadysponowana Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo Ratownicza z JRG Grodków wraz z geofonem oraz kamerą wziernikową – przekazał mł. asp. Jacek Nowakowski, oficer prasowy PSP w Brzegu.

Policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia. Na miejsce udaje się też Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Uszkodzona została znaczna część domu, w którym doszło do wybuchu. O zdarzeniu poinformowano Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Skarbimierzu.

(fot. głospowiatu24.pl, PSP Brzeg, Policja Opolska)

Komentarze wyłączone