Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Śmiertelnie potrącił rowerzystę i uciekł. Kierowca BMW zatrzymany przez policję (foto)

Kryminalni ustalili tożsamość i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o śmiertelne potrącenie rowerzysty i ucieczkę z miejsca wypadku.

Do tragedii doszło 23 listopada br. około godziny 20.20 w miejscowości Klemensów Grzybowski w woj. łódzkim. Nieustalony wówczas kierowca samochodu potrącił jadącego w tym samym kierunku 56-letniego rowerzystę i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. 56-latek w wyniku rozległych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Wnikliwa analiza zabezpieczonych na miejscu wypadku śladów oraz drobiazgowe ustalenia operacyjne doprowadziły stróżów prawa do sprawcy. 8 grudnia policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego. Zabezpieczono również samochód marki BMW, na którym ujawniono liczne ślady związane z wypadkiem.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara nawet do 12 lat więzienia. 9 grudnia prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd przychylił się do wniosku i najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

(fot. KPP Kutno, źródło KPP Kutno)

Komentarze wyłączone