Piątek, 18 czerwca 202118/06/2021

Okradł karetkę i przystawił sobie nóż do gardła (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie w woj. lubuskim zatrzymali sprawcę kradzieży wyposażenia technicznego z karetki pogotowia. Podczas próby zatrzymania mężczyzna przystawił sobie nóż do gardła. Dzięki błyskawicznej reakcji mundurowych nie doszło do tragedii.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek 8 stycznia, w powiecie świebodzińskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży drukarki z karetki pogotowia. Wezwani na miejsce mundurowi szybko ustalili i odnaleźli osobę odpowiedzialną za ten czyn.

Sprawca kradzieży na widok mundurowych wbiegł do swojego mieszkania i chwycił za nóż, który przystawił sobie do gardła. Policjanci zdążyli obezwładnić mężczyznę i odebrać mu ostre narzędzie zanim zrobił sobie krzywdę.

Skradzione wyposażenie z karetki udało się odzyskać, jednak sprzęt został uszkodzony, ponieważ mężczyzna uciekają przed funkcjonariuszami, wyrzucił drukarkę z rąk i uderzyła ona w mur. W wyniku dalszych czynności ustalono, że sprawca kradzieży, jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Za kradzież grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. KPP Świebodzin, źródło KPP Świebodzin)

Komentarze wyłączone