Czwartek, 04 marca 202104/03/2021

Potrącił 7-latkę na przejściu dla pieszych i uciekł. Jest areszt dla 35-latka (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy ustalili i zatrzymali sprawcę potrącenia 7-letniej dziewczynki. 35-latek zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzielając dziecku pomocy. Jak się okazało, znajdował się pod wpływem narkotyków. Wczoraj sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Do wypadku doszło 8 stycznia br., o godzinie 17:25 na ulicy Chojnowskiej w Legnicy. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Volkswagen Golf na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 7-letnią dziewczynkę, która w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala.

Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy rannej dziewczynce. Policjanci natychmiast podjęli poszukiwania za uciekinierem. Po chwili na ulicy Lotniczej ujawnili porzucony i podpalony samochód, którym poruszał się mężczyzna.

W toku podjętych czynności zatrzymano 35-latka. Po badaniu narkotesterem okazało się, że znajdował się pod wpływem narkotyków. Ponadto legniczanin posiadał w miejscu zamieszkania środki odurzające w postaci marihuany. Podejrzanego osadzono w policyjnym areszcie.

Wczoraj sąd na wniosek prokuratury wydał postanowienie o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi surowa kara.

(fot. KMP w Legnicy, KMP w Legnicy)

1 komentarz

  1. Spalił auto żeby zatrzeć ślady, ale marychy się nie pozbył – uzależniony ćpun, zostawił sobie bo bez tego by nie przeżył. Tchórz jeden, zero odpowiedzialnosci, ci..a taka. Mam nadzieję że gorzko tego pożałuje.