Piątek, 07 maja 202107/05/2021

Mężczyzna stracił przytomność i leżał na balkonie przy -11°C. Uratował go sąsiad

67-latek wyszedł na balkon, upadł i stracił przytomność. Do zdarzenia doszło nocą, gdy temperatura powietrza wynosiła minus 11 stopni Celsjusza. Życie mężczyzny uratował sąsiad.

17 stycznia o godzinie 1:30 w nocy funkcjonariusz wydziału kryminalnego tomaszowskiej komendy usłyszał niepokojące odgłosy dobiegające z zewnątrz bloku, w którym mieszka. Natychmiast wyszedł na balkon by sprawdzić co się dzieje. 

Na balkonie na pierwszym piętrze zauważył leżącego mężczyznę, który nie mógł się podnieść i miał problemy z oddychaniem. Natychmiast powiadomił o zdarzeniu dyżurnego tomaszowskiej komendy, który skierował na miejsce patrol policji, zespół karetki pogotowia oraz straż pożarną. Kryminalny nie zawahał się ani chwili i ruszył na pomoc sąsiadowi. Policjant wszedł po barierkach na pierwsze piętro i podniósł mężczyznę bezpiecznie wprowadzając do mieszkania. 

Jak ustalono 67-latek jest osobą samotną. W nocy wyszedł na balkon, poślizgnął się, upadł i stracił przytomność. Przybyły na miejsce zespół karetki pogotowia sprawdził stan jego zdrowia ustalając, że nic jego życiu nie zagraża. 

Dzięki szybkiej reakcji policjanta nie doszło do tragedii, a życiu mężczyzny nie zagraża już niebezpieczeństwo. 67-latek nie był w w stanie podnieść się o własnych siłach, co przy kilkunastostopniowym mrozie groziło wychłodzeniem organizmu.

(fot. info112.pl, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone