Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

Groźne dla zdrowia produkty w sieci IKEA. Sklep wycofuje je z obrotu (foto)

IKEA wycofuje dwie partie pieczywa chrupkiego MULTIGRAIN 250 g (wcześniej: FLERKORN) ze względu na wykrycie tlenku etylenu w sezamie będącym składnikiem tych produktów. Spożycie patii pieczywa zamieszonego w komunikacie może być szkodliwe dla zdrowia.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę IKEA Retail Sp. z o.o. wycofaniu dwóch partii pieczywa chrupkiego ze względu na wykrycie tlenku etylenu w sezamie będącym składnikiem tego produktu.

Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, a jego stosowanie i wprowadzanie na rynek w Unii Europejskiej jest niedozwolone.

Szczegółowe dane produktu:

Producentem pieczywa jest Lantmännen Cerealia Oy, Salmisaarenaukio 1, Helsinki, P.O Box 315, 00181 Helsinki, Finlandia, zaś dystrybutorem  IKEA Reatail Sp. z o.o., Pl. Szwedzki 3, 05-090 Raszyn.

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Firma IKEA Retail Sp. z o.o. zablokowała część wyżej wymienionych produktów w magazynie, a pozostałą część wycofuje od klientów. Odpowiednie informacje w tej sprawie zamieściła na stronie internetowej https://www.ikea.com/pl/pl/customer-service/product-support/recalls/

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania prowadzony przez dystrybutora.

Zalecenia dla konsumentów:

Nie należy spożywać wskazanych partii produktu.

(fot. pixabay.com, GIS, źródło GIS)

Komentarze wyłączone