Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

Policja zatrzymała 6 obywateli Gruzji. Są podejrzani o kradzieże z włamaniem do pojazdów (zdjęcia)

Policjanci z grupy „Skorpion” zatrzymali sześciu obywateli Gruzji podejrzanych o włamania do pojazdów i kradzieży wyposażenia. Łupem złodziei padły damskie torebki z zawartością dokumentów, telefonów i gotówki. Wszyscy mężczyźni usłyszeli już zarzuty, za które grozi im teraz kara do 10 lat więzienia.

Policjanci otrzymali informację o włamaniach do pojazdów na terenie warszawskiej dzielnicy Praga-Północ. Sprawcy wybijali szyby i wyrywali klamki w zaparkowanych samochodach, po czym kradli z nich damskie torebki z portfelami, dokumentami, kartami płatniczymi i biżuterią.

Funkcjonariusze, gdy tylko otrzymali rysopisy mężczyzn, rozpoczęli ich poszukiwania. Wykonane ustalenia doprowadziły ich na jeden z parkingów przy ul. Wojnickiej. Tam przy zaparkowanym renault zauważyli poszukiwanych mężczyzn, którzy wyrwali z pojazdu klamkę i zabrali z jego wnętrza torebkę.

Kryminalni postanowili podjąć wobec nich interwencję. Podejrzani próbowali uciec, jednak dzięki skutecznym działaniom policjantów już po chwili byli zatrzymani. Okazało się, że wszyscy byli obywatelami Gruzji.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy przekazano wraz z mężczyznami do prokuratury rejonowej. Tam przedstawiono im zarzuty kradzieży z włamaniem do bmw i renault. Wartość strat pokrzywdzonych wyniosła prawie 4000 złotych.

Policjanci skontrolowali pobliskie lombardy i odnaleźli skradzioną przez mężczyzn bransoletkę. Podczas przeszukania pomieszczeń w których zamieszkiwali zatrzymani, kryminalni ujawnili wiele narzędzi, które mogły im posłużyć do popełnienia przestępstwa.

Sąd poparł wniosek śledczych oraz prokuratora i zastosował wobec obywateli Gruzji 3-miesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. KRP VI, źródło KRP VI)

Komentarze wyłączone