Czwartek, 04 marca 202104/03/2021

Śmiertelny wypadek na S3. Dwie osoby nie żyją AKTUALIZACJA (zdjęcia)

Dwie osoby zginęły w wyniku tragicznego zderzenia dwóch pojazdów, do którego doszło na trasie S3 pod Polkowicami w woj. dolnośląskim.

W czwartek ok. godz. 16:30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 251. km drogi S3 na wysokości węzła Głogów Południe. Doszło tam do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Renault i Toyota. Na miejscu interweniował śmigłowiec LPR. Jak wynika ze wstępnych informacji jeden z pojazdów wjechał na drogę ekspresową pod prąd. Do wykonania dostępu do poszkodowanych używano szerokiej gamy sprzętu hydraulicznego. 

Niestety, w wyniku wypadku zginęły dwie osoby, a jedna została ranna. Droga w kierunku Zielonej Góry jest zablokowana. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności tej tragedii.

AKTUALIZACJA:

Znamy już wstępne ustalenia policji dotyczące tragicznego wypadku.

– Kierujący renault 63-letni mieszkaniec województwa pomorskiego z nieustalonych przyczyn wjechał pod prąd na pasy jezdni w kierunku Zielonej Góry i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącą toyotą. Śmierć na miejscu poniósł 63-latek i 22-letnia pasażerka toyoty – przekazał Łukasz Szuwikowski z KPP w Głogowie

22-letni kierowca toyoty w ciężkim stanie trafił śmigłowcem LPR do szpitala w Zielonej Górze.

(fot. KP PSP Polkowice)

ZOBACZ TAKŻE