Poniedziałek, 08 marca 202108/03/2021

Wjechał pod prąd na drogę ekspresową i zderzył się z ciężarówką. 26-latek był pijany i agresywny (zdjęcia)

26-letni kierujący osobowym nissanem, wjechał pod prąd na drogę ekspresową i zderzył się czołowo z pojazdem ciężarowym. Sprawca wypadku miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponieważ był agresywny, konieczne było przewiezienie go do szpitala w policyjnej eskorcie. Grożą mu 2 lata więzienia, wysoka grzywna i długoletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w środę tuż po godzinie 9 na drodze S52 w Bielsku-Białej. Kierujący osobowym nissanem wjechał pod prąd na ekspresówkę i zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo ciągnikiem siodłowym wraz z naczepą.

26-letni mieszkaniec powiatu bielskiego kierujący osobówką doznał obrażeń głowy. Mężczyzna był kompletnie pijany, badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Po zbadaniu go przez medyków okazało się, że konieczna jest dalsza diagnostyka w szpitalu. Ponieważ był agresywny, policjanci asystowali załodze karetki w drodze na szpitalne badania.

Droga z Cieszyna w kierunku Katowic była nieprzejezdna przez około 2 godziny. Objazdy wyznaczono przez parking centrum handlowego.

O losie 26-latka zdecyduje niebawem prokurator. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grożą ma nawet 2 lata za kratami, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

(fot. KMP Bielsko-Biała, źródło KMP Bielsko-Biała)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone