Czwartek, 29 lipca 202129/07/2021

Zaatakował nożem żonę i syna kobiety, który stanął w jej obronie (zdjęcia)

Dożywocie grozi 54-letniemu mężczyźnie, który zaatakował nożem swoich najbliższych. Mężczyzna odpowie za usiłowania zabójstwa i spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu.

Do zdarzenia doszło 17 lutego około godziny 14.00 na ulicy Piłsudskiego w Łodzi. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań doszło do uszkodzenia ciała dwóch osób. Na miejscu mundurowi zastali zakrwawioną kobietę i mężczyznę, po czym wezwali służby medyczne. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala

Wstępnie ustalono, że sprawcą jest mąż kobiety, który podczas wspólnego spożywania alkoholu, nagle stał się agresywny i zaczął jej ubliżać.

Później zaatakował żonę i po przewróceniu dźgnął ją nożem w stopę. Kiedy w obronie matki stanął jej 22-letni syn, 54-letni ojczym, zadał i jemu ciosy nożem, w okolice podbrzusza. Po wszystkim uciekł z mieszkania.

Policjanci zabezpieczyli ślady, przesłuchali potencjalnych świadków i przeszukali przyległy teren. Po godzinie 16.00 zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Czuć było od niego silną woń alkoholu, badanie wykazało ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany.

Jak się okazało 54-latek w przeszłości wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa i spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu, grozi mu dożywocie. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

(fot. Polica Łódzka, źródło Policja Łódzka)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone