Poniedziałek, 12 kwietnia 202112/04/2021

Ugodził syna nożem w brzuch. 19-latek walczy o życie (foto)

53-latek jest podejrzewany o usiłowanie zabójstwa swojego 19-letniego syna. Ojciec zeznał, że w trakcie obiadu upadł mu nóż, który odbił się od tacki i wbił synowi w brzuch. Według ustaleń śledczych ugodzenie było celowe. 19-latek w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Ojcu grozi dożywocie.

Nabrał sobie na talerz za dużo jedzenia

Do zdarzenia doszło 25 lutego w jednym z domów na terenie powiatu częstochowskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że podczas wspólnego spożywania posiłku doszło do sprzeczki pomiędzy ojcem i jego 19-letnim synem. Powodem ataku miało być to, że syn nabrał sobie na talerz za dużo jedzenia.

Rzucił nożem w syna, ostrze wbiło się w brzuch

53-latek stracił panowanie nad sobą i rzucił nożem w syna.

Jak utrzymywał ojciec, w trakcie posiłku nóż mu upadł, odbił się od tacki i wbił synowi w brzuch. Materiał dowodowy jednak wskazuje, że działanie ojca było celowe.

19-latek walczy o życie

– Rodzice od razu zawieźli syna do szpitala. 19-latek jest w ciężkim stanie i nadal pozostaje w śpiączce – przekazał Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Zarzut usiłowania zabójstwa dla ojca

53-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i tymczasowo aresztował 53-latka na 3 miesiące. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(fot. KMP Częstochowa, źródło KMP Częstochowa)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone