Piątek, 25 czerwca 202125/06/2021

Pijany kierowca volkswagena doprowadził do zderzenia z ciężarówką. Interweniował śmigłowiec LPR (zdjęcia)

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 47-latek kierujący osobowym volkswagenem, który nie ustąpił pierwszeństwa ciężarówce i doprowadził do zderzenia pojazdów. Dwie osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko.

Do wypadku doszło w miniony piątek po godzinie 15:00 na drodze krajowej nr 58 w miejscowości Dzierzki w woj. warmińsko-mazurskim.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 47-letni kierowca samochodu osobowego marki Volkswagen Golf jechał od miejscowości Nowy Dwór. Mężczyzna włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej od miejscowości Szczytno ciężarowej scanii i doprowadził do zderzenia pojazdów.

Świadkiem tego zajścia była policjantka, która w czasie wolnym od służby, jako pierwsza podjęła czynności ratunkowe na miejscu zdarzenia. 47-letni sprawca wypadku z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany przez załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Olsztynie.

Volkswagenem oprócz kierowcy jechał także 49-letni pasażer. On także trafił do szpitala.

24-letni kierowca ciężarówki, mieszkaniec woj. mazowieckiego, nie wymagał hospitalizacji. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

Funkcjonariusze ustalili, że 47-letni kierowca volkswagena wsiadł za kierownicę swojego pojazdu mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Ponadto, od września 2020r. obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone