Sobota, 12 czerwca 202112/06/2021

Przyjechał kradzionym samochodem i ukradł paliwo. Pomylił diesla z benzyną (wideo)

Obywatel Litwy przyjechał do Polski kradzionym samochodem i dopuścił się kradzieży paliwa na jednej ze stacji. Po przejechaniu krótkiego odcinka trasy samochód uległ awarii, gdyż jak się okazało, 30-latek pomylił diesla z benzyną.

W piątek przed 22, dyżurny z augustowskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży paliwa. Z relacji pracowników stacji wynikało, że mężczyzna zatankował audi na litewskich numerach, na kwotę blisko 300 złotych, następnie nie płacąc rachunku, wyjechał ze stacji.

Jadący na miejsce policjanci, zauważyli taki sam samochód zaparkowany w pobliżu stacji na skrzyżowaniu. Samochód był otwarty, a w środku nikogo nie było.

Funkcjonariusze zadecydowali o odholowaniu go na parking.

Koło północy mundurowi otrzymali kolejne zgłoszenie. Tym razem o awanturującym się mężczyźnie na innej stacji paliw. Tam, funkcjonariusze zatrzymali agresywnego 30-latka. Okazał się nim kierowca audi, który ukradł paliwo z innej stacji, nagrywając się na lokalne kamery monitoringu.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna porzucił na skrzyżowaniu samochód, bo pomylił rodzaj paliwa. Zamiast oleju napędowego zatankował benzynę i silnik audi odmówił posłuszeństwa. Policjanci ustalili też, że samochód, którym jeździł 30-latek został skradziony na Litwie.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Została mu pobrana krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Mężczyzna w niedzielę usłyszał zarzut paserstwa, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. W trybie przyśpieszonym odpowiedział również za kradzież paliwa, zakłócanie porządku publicznego, używanie wulgaryzmów, a także niestosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa.

(fot. KPP Augustów, źródło KPP Augustów)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone