Sobota, 03 czerwca 202303/06/2023

„Okno życia dla zwierząt”. To kolejna taka inicjatywa w kraju (zdjęcia)

W Aleksandrowie Łódzkim ma powstać „okno życia dla zwierząt”, w którym bez konsekwencji będzie można zostawić niechciane psy i koty. Inicjatorzy mają nadzieję, że powstanie takiego punkty pozwoli ograniczyć porzucanie i uśmiercanie zwierząt.

Akcja ma na celu uratowanie życia wielu szczeniąt i kociąt, zapobieganie ich niekontrolowanemu rozmnażaniu się, a także znalezienie nowych, kochających domów.

W „oknie życia dla zwierząt” będzie możliwość bezpłatnego pozostawienia psów i kotów do 6 miesiąca życia. Jest tylko jeden warunek.

– Oddający nam zwierzęta właściciel musi poddać rodziców szczeniąt sterylizacji. Wszystko po to, żeby uniknąć sytuacji, że jedna osoba będzie zwracać się do nas kilkukrotnie. Oczywiście nic za to nie zapłaci, to miasto pokrywa koszty – przekazała Agata Kowalska rzecznik aleksandrowskiego magistratu

Nowa inicjatywa ma ruszyć już od kwietnia. Akcja ma na celu uniknięcie porzucania zwierząt, bo pozostawienie ich na pastwę losu, często równoznaczne jest z wyrokiem śmierci.

– Wszystko po to, by niechciane psy i koty mogły zostać bezpiecznie oddane pod opiekę samorządu – dodaje Agata Kowalska

Z akcji będą mogli skorzystać również mieszkańcy innych miast.

(fot. pixabay.com)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone