Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Przy pomocy noża zabiła dwoje małych dzieci i siebie. Wstrząsające ustalania po tragedii w Kopkach (foto)

W Kopkach w woj. podkarpackim, matka śmiertelnie raniła nożem dwoje swoich dzieci w wieku 4 i 6 lat, po czym odebrała sobie życie w ten sam sposób. Do tragedii doszło w trakcie wizyty kuratora, który realizował nakaz wydania dzieci ojcu. Kobieta pod pozorem przygotowania dzieci do podróży, zamknęła się z nimi w łazience i dokonała zbrodni.

Do dramatu doszło we wtorek 30 marca ok. godz. 11 Kopkach nad Sanem. W domu 41-letniej zjawił się były mąż oraz kurator sądowy, który realizował wyrok sądu, nakazujący przekazanie dwójki dzieci w wieku 4 i 6 lat pod opiekę ojca, obywatela Niemiec. Na miejscu interweniowali także policjanci i biegły psycholog. Funkcjonariusze oraz były mąż 41-latki na żądanie kuratora przebywali na zewnątrz domu.

W trakcie prowadzonych czynności matka pod pozorem przygotowania dzieci do podróży zamknęła się z nimi w łazience i przy pomocy noża dokonała zabójstwa dzieci, a następnie popełniła samobójstwo.

Słysząc trzask zamykanych drzwi oraz niepokojące odgłosy dochodzące z łazienki została podjęta natychmiastowa decyzja o wyważeniu drzwi. Okazało się, że dzieci leżały już na podłodze, z ranami kłutymi klatki piersiowej. Mimo natychmiast podjętej reanimacji, ich życia nie udało się uratować.

Przez wiele godzin, na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Zabezpieczano ślady, przesłuchiwano świadków. Ciała ofiar zabezpieczono do sekcji zwłok. Okoliczności tragicznego zdarzenia wyjaśni śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Tarnobrzegu.

(fot. Policja Podkarpacka, źródło Policja Podkarpacka)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone