Czwartek, 08 czerwca 202308/06/2023

Miały być warsztaty taneczne, była impreza z alkoholem. Zabawę przerwali policjanci (wideo)

Pod przykrywką warsztatów tanecznych, grupa młodych osób zorganizowała w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych imprezę, na której bawiło się kilkanaście osób. Na spotkaniu w wynajętym lokalu w Starogardzie Gdańskim był podawany alkohol bez wymaganej koncesji. Policjanci wylegitymowali 19 uczestników dyskoteki, którzy nie przestrzegali obostrzeń sanitarnych.

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego w ramach pracy operacyjnej ustalili, że w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych na terenie miasta planowane jest zorganizowanie dyskoteki dla młodzieży. Wszystko było utrzymywane w tajemnicy, a uczestnicy tej imprezy kontaktowali się ze sobą za pośrednictwem Internetu.

Jak ustalili mundurowi, dyskoteka miała odbywać się w wynajętym lokalu pod przykrywką warsztatów tanecznych. Policjanci ustalili godzinę rozpoczęcia oraz miejsce, w którym miała być zorganizowana impreza. Zebrane w tej sprawie przez kryminalnych informacje zostały potwierdzone.

Gdy funkcjonariusze weszli do lokalu z głośników odtwarzana była głośna muzyka. Policjanci ustalili organizatora oraz wylegitymowali 19 osób, które nie przestrzegały obostrzeń sanitarnych i nie posiadały założonych maseczek zakrywających usta i nos. Mundurowi zabezpieczyli również znajdujący się w lokalu alkohol, który był podawany uczestnikom bez wymaganej przepisami koncesji.

Z przeprowadzonej kontroli śledczy sporządzili dokumentację procesową oraz zabezpieczyli dowody, które pozwolą na wyciągnięcie konsekwencji wobec osób, które nie zastosowały się do obowiązujących przepisów.

Śledczy wszczęli dochodzenie dotyczące podawania alkoholu bez wymaganego zezwolenia, a także prowadzone są czynności w sprawie o wykroczenie dotyczące nieprzestrzegania obostrzeń sanitarnych. O zorganizowanej imprezie policjanci poinformowali również sanepid.

(fot. wideo KPP Starogard Gdański, źródło KP Starogard Gdański)

Komentarze wyłączone