Czwartek, 23 września 202123/09/2021

W wypadku pod Zieloną Górą zginął 21-letni kierowca busa. 41 osób trafiło do szpitali (zdjęcia)

Jedna osoba zginęła, a 41 trafiło do szpitali, w tym trzy w stanie ciężkim, w wyniku wypadku, do którego doszło wczoraj po południu na drodze krajowej nr 32 pod Zieloną Górą w woj. lubuskim.

Do tragedii doszło w poniedziałek na 56. kilometrze drogi krajowej numer 32, na odcinku pomiędzy Zieloną Górą a Krosnem Odrzańskim.

– Czołowo zderzyły się autobus przewożący 51 osób z busem transportu medycznego. Na skutek zderzenia śmierć na miejscu poniósł 21-letni kierujący busem – przekazał podinspektor Marcin Maludy rzecznik prasowy lubuskiej policji.

26 osób wymagających natychmiastowej pomocy zostało odwiezionych karetkami do szpitali.

Trzy z nich, w tym kierowcę autobusu, przetransportowano śmigłowcami LPR do placówek medycznych na terenie województwa lubuskiego i wielkopolskiego. 15 osób, który nie odniosły poważniejszych obrażeń, po przebadaniu przez lekarza, zostało przewiezionych na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Zielonej Górze w celu wykonania dalszych badań. Transport tych osób zapewnił Urząd Miasta Zielona Góra, który zorganizował autobus komunikacji miejskiej.

W akcji ratunkowej brało udział blisko 30 policjantów 13 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, 7 karetek Pogotowia Ratunkowego, 4 śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do działań zaangażowani byli czterej policyjni psychologowie.

Policjanci zorganizowali objazdy dla kierujących przez pobliski miejscowości. Ze względu na trudności i komplikacje przy usuwaniu zniszczonych pojazdów, droga krajowa nr 32 została odblokowana dopiero po północy.

Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tragedii.

Dla najbliższych poszkodowanych Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze uruchomił specjalny telefon.

– Informacje można uzyskać dzwoniąc na 68 32 96 341. Prosimy osoby postronne o nieblokowanie linii – apeluje szpital.


(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

ZOBACZ TAKŻE