Środa, 31 maja 202331/05/2023

Miał naprawić auto, pojechał nim nad morze. Pojazd zakopał się na plaży (foto)

25-latek miał naprawić volkswagena, lecz zamiast tego razem ze znajomymi ruszył w trasę nad morze. Wycieczka zakończyła się na plaży, gdzie pojazd zakopał się. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

W miniony poniedziałek policjanci z Nakła nad Notecią w woj. kujawsko-pomorskim otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że osoba, której powierzono auto do naprawy bez zgody właścicielki je użytkowała.

Z informacji przekazanej przez pokrzywdzoną wynikało, że tego samego dnia rano przekazała auto do naprawy, a w godzinach wieczornych, na jednym z portali internetowych, przeczytała artykuł, który opisywał sytuację z Kołobrzegu, gdzie pojazd osobowy zakopał się na plaży.
Kobieta rozpoznała, że auto z artykułu to jej samochód, po czym zgłosiła sprawę na policję.

Po ustaleniach z kołobrzeską policją nakielscy mundurowi potwierdzili, że volkswagen opisany w artykule to pojazd zgłaszającej.

Kolejnego dnia mundurowi złożyli wizytę 25-letniemu mechanikowi. Nakielanin został przesłuchany i złożył zeznania tłumacząc, że faktycznie pojechał autem w trasę, bo chciał je sprawdzić po dokonanej naprawie.

Odzyskany przez policjantów volkswagen został zwrócony właścicielce, a zachowanie 25-latka oceni sąd, do którego mundurowi skierują wniosek o ukaranie go za samowolne używanie cudzej rzeczy ruchomej.

(fot. Policja Kujawsko-Pomorska, źródło Policja Kujawsko-Pomorska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone