Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Pijana matka opiekowała się niepełnosprawnym dzieckiem. Chłopiec zaginął

Policjanci z Myszkowa na Śląsku odnaleźli 13-letniego chłopca, którego zaginięcie zgłosiła pijana matka. Okazało się, że niepełnosprawny chłopczyk jeździł ulicami miasta na hulajnodze. Teraz o losie nieodpowiedzialnej kobiety zdecyduje sąd rodzinny.

W Niedzielę Wielkanocną około godziny 19.00, 48-latka z Myszkowa, zgłosiła, że podczas wspólnego spaceru zaginął jej 13-letni syn. Sytuacja była poważna, gdyż dziecko posiada umiarkowany stopień niepełnosprawności.

Dziecko błąkało się po mieście

Rozpoczęto intensywne poszukiwania chłopca i już po godzinie od zgłoszenia myszkowscy kryminalni znaleźli chłopczyka, który ulicami miasta przemieszczał się na hulajnodze. Na szczęście chłopczyk był cały i zdrowy.

Matka zapewniała, że jest trzeźwa

Zanim jednak dziecko przekazano matce, zastępca oficera dyżurnego, który prowadził rozmowę z matką polecił patrolowi sprawdzenie jej stanu trzeźwości. Miał bowiem podejrzenie, że 48-latka może być pijana, a tym samym nie może sprawować opieki nad dzieckiem. Mimo, że kobieta zapewniała go w rozmowie telefonicznej, że jest trzeźwa, policyjny patrol szybko to zweryfikował. Okazało się, że 48-latka jest pijana. W jej organizmie było ponad 2 promile alkoholu.

O losie 48-latki zadecyduje sąd

O zaistniałej sytuacji powiadomiono sąd rodzinny, a sędzia zdecydowała o umieszczeniu chłopca w Rodzinnym Domu Dziecka. Stróże prawa ustalają, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa. Sprawa „sprawowania opieki” przez nietrzeźwą matkę nad trzynastolatkiem trafi do sądu.

(fot. Policja, źródło KPP w Myszkowie)

ZOABZC TAKŻE

Komentarze wyłączone