Wtorek, 06 czerwca 202306/06/2023

Dzieci zgubiły się w lesie. Po zmierzchu natknęły się na wilki

Policjant i leśniczy odnaleźli grupę dzieci, które zgubiły się w lesie. Dodatkowo młodzi ludzie szukając drogi powrotnej, już pod zmroku natknęli się na wilki, co jeszcze bardziej wzbudziło w nich panikę.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wielkanocny w okolicach Sulęcina w woj. lubuskim. Tego dnia grupa dzieci postanowiła wybrać się na rowerową przejażdżkę. Ich trasa według pierwotnego planu prowadzić miała przez tereny leśne w okolicach miejscowości Muszkowo (powiat sulęciński). Cykliści zboczyli jednak ze znanych im tras i przejechali zdecydowanie dłuższą drogę niż planowali. 

Stracili orientację w terenie

Zbliżał się zmrok, a młodzi ludzie stracili orientację w terenie. Mieli przy sobie telefony, jednak nie byli w stanie wytłumaczyć rodzicom, gdzie konkretnie się znajdują. Dorośli w obawie o bezpieczeństwo dzieci, zadzwonili pod numer alarmowy.

Gdy zobaczyli wilki wpadli w panikę

Cała czwórka młodych ludzi była przerażona, a co gorsza wpadli w panikę kiedy w leśnych gęstwinach zobaczyli wilki. Na szczęście zdołali opanować strach. Zwierzęta odeszły, a oni sami poinstruowani przez funkcjonariuszy odnaleźli najbliższy słupek oddziałowy. Wszystko wskazywało na to, że dzieci znajdują się w pobliżu miejscowości Krzeszyce.

Dzieci odnalazł policjant i leśniczy

Jak się jednak okazało, orientacja w terenie leśnym nawet przy znajomości przybliżonych danych nie jest łatwa. Z pomocą ruszył młodszy aspirant Paweł Wąsowicz oraz leśniczy Leśnictwa Krzeszyce Sławomir Krzyżyński. Mimo świątecznego, a przede wszystkim wolnego dnia już po kilkunastu minutach dzieci całe i zdrowe były w drodze do domu.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Lubuska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone