Sobota, 03 czerwca 202303/06/2023

17-latka śmiertelnie porażona prądem. Telefon w trakcie ładowania wpadł do wanny

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności śmierci 17-letniej mieszkanki Lęborka w woj. pomorskim. Nastolatka zginęła najprawdopodobniej wskutek porażenia prądem po tym, jak telefon komórkowy w trakcie ładowania wpadł do wanny, w której kąpała się dziewczyna.

Informację o tragicznym zdarzeniu w domu jednorodzinnym w Lęborku, policjanci otrzymali w nocy z niedzieli na poniedziałek, około godziny 1.

Jak wstępnie ustalili śledczy, do wanny w której się kąpała się 17-latka wpadł ładowany telefon komórkowy. Śmierć nastolatki nastąpiła najprawdopodobniej w wyniku porażenia prądem – przekazała w rozmowie z polsatnews.pl asp. Marta Szalkowska, oficer prasowy z KPP w Lęborku.

Zwłoki 17-latki zostały zabezpieczone celem przeprowadzenia badań sekcyjnych. Okoliczności i dokładne przyczyny tej tragedii są ustalane w toku prowadzonego śledztwa.

(fot. info112.pl)

ZOBACZ TAKŻE

2 komentarze

  1. niemozliwe tam jest 5 v i 1.5 ampera

    • elektryka prąd też tyka

      Po pierwsze to pytanie czy zdjęcie z artykułu to zdjęcie z miejsca zdarzenia? Moim zdaniem wątpię. Możliwe że nie wpadł tylko telefon i kabel do ładowarki ale także np. przedłużacz. Nie jest nic o tym napisane.

      Co to komentarza „niemozliwe tam jest 5 v i 1.5 ampera”. Tak, 5V i 1.5A nie jest niebezpieczne w żadnym razie, jednak tanie chińskie ładowarki mają słabo odseparowane 5V od 230V i w chwili uszkodzenia elektroniki istnieje ryzyko przebicia. Istnieje ryzyko wystąpienia napięcia fazowego pomiędzy elektroniką (elektroniką w wannie) i ziemią a to już śmiertelne.