Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Strażnicy miejscy natrafili na pojazd skradziony osobie niepełnosprawnej (zdjęcia)

Strażnicy miejscy z Warszawy natrafili na porzucone, skradzione auto należące do osoby niepełnosprawnej. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą stołeczni policjanci.

Interwencje związane z nieprawidłowym parkowaniem to dla strażników miejskich codzienność. Zdarza się, że niektórych z wykroczeń nie popełniają właściciele pojazdów, a złodzieje, którzy porzucają skradziony pojazd w dowolnym miejscu. Tak też było w przypadku interwencji, którą strażnicy miejscy przeprowadzili 2 grudnia na Bródnie.

Około godziny 9.15 wpłynęło zgłoszenie o samochodzie zaparkowanym pośród drzew w lesie Bródnowskim. Na miejsce udali się strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego. Samochód marki Daewoo odnaleziono na tyłach osiedla przy ulicy św. Wincentego.

Nubira została zepchnięta (lub zjechała z gruntowej drogi) pomiędzy drzewa. Miała uszkodzoną maskę, a drzwi auta były uchylone. Wewnątrz znajdowały się między innymi: karta osoby niepełnosprawnej i kule dla osób z dysfunkcją ruchu. Sprawdzono najbliższe otoczenie, by upewnić się, że nie doszło do wypadku, w którym ucierpiał kierowca.

Po skontrolowaniu pobliskich zarośli okazało się, że nikogo tam nie ma. O odnalezieniu pojazdu powiadomiono policję. Patrol, który przybył na miejsce, sprawdził w swojej bazie danych tablice auta zarejestrowanego w Sokołowie Podlaskim. Policjanci ustalili, że poprzedniego dnia zgłoszono kradzież właśnie tego samochodu. Dalsze czynności w tej sprawie będzie prowadziła policja.

(fot. SM Warszawa, źródło SM Warszawa)

Komentarze wyłączone