Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024

Najpierw razem pili, potem starszy z braci strzelił do młodszego z wiatrówki (foto)

44-latek został zatrzymany przez policję po tym jak groził pozbawieniem życia swojemu bratu, a następnie strzelił do niego z „wiatrówki”.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Policjanci z Radoszyc w woj. świętokrzyskim zostali wezwani do jednej z miejscowości na terenie gminy, gdzie miało dojść do awantury pomiędzy nietrzeźwymi braćmi.

Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że bracia pokłócili się, a w pewnym momencie jeden z nich wyjął broń pneumatyczną i zaczął strzelać do młodszego brata raniąc go w ramię. Zaatakowany 32-latek wybiegł z domu i natychmiast poinformował mundurowych.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Badanie stanu trzeźwości 44-latka wykazało ponad 2 promile alkoholu.

W wyniku przeszukania mieszkania, w którym przebywał podejrzany, policjanci zabezpieczyli wiatrówkę wraz ze śrutem, broń gazową oraz porcję białego proszku, który po przebadaniu narkotesterem wykazał amfetaminę.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu Prokurator na wniosek śledczych zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór, niebawem odpowie przed sądem.

(fot. KPP Końskie, źródło KPP Końskie)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone