Środa, 04 października 202304/10/2023

Tragedia na przejeździe kolejowym. Nie żyje jedna osoba (zdjęcia)

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na przejeździe kolejowym w miejscowości Milcz w woj. wielkopolskim. Samochód osobowy zderzył się z pociągiem relacji Bielsko-Biała – Ustka. Kierowcy auta nie udało się uratować.

We wtorek po godz. 14 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Milcz pod Chodzieżą.

Jak przekazała asp. Karolina Smardz-Dymek z KPP w Chodzieży – 35-letni kierujący samochodem osobowym marki Dacia z nieznanych przyczyn wjechał na tory tuż przed nadjeżdżający pociąg osobowy relacji Bielsko-Biała – Ustka, którym podróżowało ok. 80 pasażerów.

W wyniku zderzenia kierujący dacią został uwięziony w rozbitym pojeździe. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych ewakuowali poszkodowanego. Ciężko ranny mężczyzna był reanimowany na miejscu, a następnie przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR. Niestety, lekarzom nie udało się go uratować.

Żaden z pasażerów pociągu nie odniósł obrażeń. Okoliczności tragicznego wypadku ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora.

(fot. Chodzieskie Służby Alarmowo)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone