Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Zaatakował mieczem samurajskim ratowników medycznych (zdjęcia)

We Władysławowie, 57-latek zaatakował mieczem samurajskim ratowników medycznych wezwanych w celu udzielenia pomocy. Recydywiście grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności

W minioną niedzielę policjanci z Władysławowa otrzymali zgłoszenie o ataku na ratowników medycznych, do którego doszło w jednym z domów na terenie miasta. Funkcjonariusze natychmiast pojawili się na miejscu, gdzie zastali dwóch ratowników medycznych i wskazanego przez nich agresora. Z wyjaśnień medyków wynikało, że zostali wezwani w celu udzielenia pomocy 44-letniej kobiecie, która znajdowała się w towarzystwie 57-latka.

Na miejscu okazało się, że zgłaszającym był mężczyzna, który w trakcie interwencji ratowników wszczął awanturę, w czasie której zaczął grozić im śmiercią. Po chwili mężczyzna chwycił miecz samurajski i zaczął wymachiwać ostrzem w ich kierunku, chcąc ich zranić.

Ratownicy wybiegli z domu i wezwali policję. Mundurowi obezwładnili i zatrzymali agresywnego mężczyznę. Ostrze zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy.

57-letni mieszkaniec powiatu puckiego miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych i zmuszenia do zaniechania udzielenia pomocy medycznej podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełniony czyn grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności ponieważ 57-latek w przeszłości był karany i odbywał wyrok pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Teraz za swoje czyny odpowie w warunkach recydywy.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone