Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Zaatakował seniora wracającego z zakupów. Na miejscu przestępstwa zgubił but (foto)

Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą śledztwo w prawie usiłowania rozboju na tarnobrzeskim osiedlu Serbinów. Napastnik siłą przewrócił, 66-latka wracającego z zakupów i żądał od niego wydania portfela z pieniędzmi. Skuteczna obrona seniora i głośne wzywanie pomocy wystraszyły napastnika, który nie zabrał łupu i uciekł z miejsca zdarzenia, gubiąc lewy but.

Do zdarzenia doszło we wtorek 23 marka br. przed godz. 19, w rejonie klatki bloku nr 3, przy ul. Konstytucji 3-go Maja w Tarnobrzegu. Młody mężczyzna zaatakował 66- letniego mężczyznę, który z zakupami wracał do mieszkania. Napastnik podszedł do seniora od tyłu, przewrócił go i zażądał oddania portfela. Postawa pokrzywdzonego skutecznie wystraszyła złodzieja, który bez portfela uciekł z miejsca przestępstwa, pozostawiając swój lewy but. Sprawca w jednym bucie oddalił się w rejon bloku nr 8.

Rysopis sprawcy:

Wiek ok. 20 – 30 lat, wysoki, szczupłej budowy ciała. Mężczyzna ubrany był w ciemną kurtkę, ciemne spodnie. Na głowie miał założoną czarną wełnianą czapkę, jego twarz była zasłonięta maseczką w ciemnym kolorze. Na skutek szarpania się z pokrzywdzonym, sprawca zgubił lewy but, w czarnym kolorze.

Osoby będące świadkami zdarzenia, posiadające informacje w tej sprawie proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Tarnobrzegu, przy ul. 1-go Maja 2, telefon 47 825 3330 lub 47 825 34 41.

(fot. Policja Podkarpacka, źródło Policja Podkarpacka)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone