Niedziela, 13 czerwca 202113/06/2021

Siedem szczeniaków porzuconych przy cmentarzu. „Były głodne, zmarznięte, brudne, miały pchły i kleszcze” (foto)

Trwają poszukiwania osoby odpowiedzialnej za porzucenie siedmiu szczeniąt przy cmentarzu w Gromniku w woj. małopolskim. Zwierzęta były spakowane w kartonowe pudełko, które znalazła przypadkowa osoba. Szczeniaki były brudne i całe w kleszczach. Sprawą zajmuje się policja.

W minioną sobotę przechodząca obok cmentarza w Gromniku kobieta zauważyła kartonowe pudło. Nie spodziewała się, że zaglądając do środka zobaczy tam siedem małych, psich główek. O znalezisku poinformowała policjantów. Na miejscu pojawili się policjanci z komisariatu w Ciężkowicach.

– Nie wiemy czy psie maluchy spędziły całą noc na dworze, ale pewne jest, że ich pan nie dbał o nie wcale. Były głodne, zmarznięte, brudne, miały pchły i kleszcze, a na koniec zostały porzucone jak niepotrzebne już rzeczy – przekazała policja.

Mundurowi postanowili zabrać zwierzęta do komisariatu po drodze zaopatrując się w dużą ilość karmy i mleka dla wygłodniałych malców.

Policjanci powiadomili o całej sytuacji pracowników gminy. Szczeniakom udało się także znaleźć nowe i kochające domy. Jedno ze zwierząt zostało adoptowane przez funkcjonariusza z Ciężkowic.

Dzielnicowy Waldemar Kopek nazwał swojego nowego psa Lucky, czyli szczęściarz, bo jak stwierdził – imię to, biorąc pod uwagę okoliczności znalezienia pieska, wydało się mu zupełnie oczywiste.

Policjanci ustalają kto porzucił siedem bezbronnych szczeniaków. Wszczęto także dochodzenie w sprawie znęcania się nad zwierzętami.

(fot. KMP Tranów, źródło KMP Tarnów)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone