Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Umyślnie potrącił 37-latka i uciekł. Moment zdarzenia zarejestrował monitoring (wideo)

43-latek na terenie jednej z firm w woj. świętokrzyskim umyślnie potrącił samochodem 37-latka, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Moment wypadku zarejestrowała kamera monitoringu.

Do zdarzenia doszło na terenie jednej z firm w gminie Piekoszów. 37- latek został celowo potrącony przez kierowcę samochodu osobowego, który odjechał z miejsca zdarzenia.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Chęcinach bardzo szybko ustalili, że kolizja nie była dziełem przypadku. Wyszło na jaw, że potrącony 37-latek znał kierowcę hyundaia, a chwilę wcześniej z nim rozmawiał. Stróże prawa dotarli m.in. do zapisów monitoringu, na którym widać, jak sprawca celowo potrącił pokrzywdzonego, a następnie odjechał z terenu firmy, nie reagując nawet na zawołania przypadkowego świadka.

Jeszcze tego samego dnia chęcińscy policjanci dotarli do 43- latka. W chwili zatrzymania mężczyzna był trzeźwy. Na posesji należącej do mieszkańca gminy mundurowi ujawnili hyundaia, na którym były widoczne ślady po zdarzeniu. Noc 43- latek spędził w celi, a 37- latek trafił do szpitala.

Na szczęście potrącony mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń. 43-latek usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia i decyzją prokuratora został objęty dozorem. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Świętokrzyska, źródło Policja Świętokrzyska)

ZOBACZ TAKŻE

Jeden komentarz

  1. Lepiej kogoś przejechać jak dać mu w mordę, fajne to Polskie prawo takie nie za sprawiedliwe.