Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Groził żonie, że ją zabije trzymając w ręce młotek, a potem siekierę

63-letni mężczyzna usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych pod adresem żony i syna. Agresor groził najbliższym pozbawieniem życia przy pomocy młota oraz siekiery.

Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z miejscowości na terenie gminy Pisz. Przerażona kobieta zgłosiła, że pijany mąż jest agresywny i groził jej młotkiem, a potem siekierą. Patrol natychmiast pojechał pod wskazany adres.

W mieszkaniu zastał nietrzeźwego 63-latka, który był agresywny wobec domowników. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Kobieta złożyła zawiadomienie o kierowaniu gróźb karalnych pod jej adresem oraz 26-letniego syna.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że mąż od kilku dni nadużywał alkoholu, a przez to stał się bardzo agresywny. Przyniósł z piwnicy młotek krzycząc, że najpierw zniszczy telewizor i komputer, a potem zabije żonę i syna. Innym razem wszczął awanturę trzymając w ręku siekierę. Groził, że spali dom i zniszczy sprzęty w mieszkaniu. Przerażona kobieta uciekła przed mężem, chowając się w piwnicy. Bojąc się o własne życie i zdrowie powiadomiła policję.

Po wytrzeźwieniu 63-latek usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych pod adresem żony i syna. Nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, a wręcz wszystkiemu zaprzeczył. Dodał, że w tym czasie czytał książkę, oglądał z żoną telewizję i pracował przy domu.

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mieszkańca piskiej gminy na okres jednego miesiąca. Mężczyźnie grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Szczytno

Komentarze wyłączone