Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Oblał wrzątkiem partnerkę. Odpowie za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem (foto)

57-letni mężczyzna odpowie za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad 42-letnią partnerką. Mundurowi ustalili, że sprawca oblał wrzątkiem pokrzywdzoną oraz znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie.

24 kwietnia br. o godzinie 15.00 policjanci z powiatu gdańskiego otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał oblać wrzątkiem kobietę. Wysłani na miejsce mundurowi ustalili, że 57-letni mężczyzna przebywając u znajomych, podczas wspólnego spożywania alkoholu oblał wrzątkiem 42-letnią konkubinę.

Pokrzywdzona z obrażeniami ciała trafiła do szpitala, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. W związku z zaistniałą sytuacją sprawą od razu zajęli policjanci, którzy zaczęli wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia. Podczas swojej pracy funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że sprawca od zeszłego roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją konkubiną.

28 kwietnia br. tczewscy kryminalni ustalili, że poszukiwany do sprawy 57-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego przebywa na terenie miejscowości Pszczółki, gdzie został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów prokurator przedstawił zatrzymanemu mężczyźnie zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. W miniony piątek sąd zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny trzymiesięczny areszt.

Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Pomorska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone