Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Śmierć 3-latki w Poznaniu. Matka dziecka usłyszała zarzut zabójstwa

26-letnia matka podejrzana o ugodzenie nożem swojej 3-letniej córki usłyszała zarzut zabójstwa. Dziecko zmarło tego samego dnia w szpitalu. W środę rano rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu przekazał, że kobieta przyznała się do winy.

Do tragedii doszło we wtorek około godziny 11 przy ul. Winklera w Poznaniu. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o ugodzeniu nożem 3-letniej dziewczynki. Na miejsce natychmiast zadysponowano służby ratunkowe.

Głęboki uraz serca

3-latka po przetransportowaniu do Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, trafiła na stół operacyjny. Niestety, lekarzom nie udało się jej uratować. Jak przekazał dr n. med. Paweł Daszkiewicz dyrektor placówki, dziecko miało głęboki uraz serca.

Matka zatrzymana

Matka 3-letniej dziewczynki została zatrzymana przez policjantów. Kobieta nie była wcześniej notowana. W chwili zdarzenia była trzeźwa.

26-latka usłyszała zarzut zabójstwa

26-latka wczoraj wieczorem usłyszała zarzut zabójstwa. W środę rano, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Łukasz Wawrzyniak przekazał, że kobieta przyznała się do winy.

26-latce za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

(fot. Policja)

Komentarze wyłączone