Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Wjechała volkswagenem do rowu i zasnęła. Po przebudzeniu uciekła z miejsca zdarzenia (foto)

49-letnia kierująca volkswagenem wjechała do rowu, po czym zasnęła w aucie, a gdy się obudziła uciekła z miejsca zdarzenia. Kobieta usłyszała już zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Kilka dni temu dyżurny z augustowskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który wpadł do rowu pod Bargłowem Kościelny na Pdlasiu. Z ustaleń policjantów wynikało, że kierowcą volkswagena, który wjechał do rowu była kobieta.

Jak poinformowali policjantów świadkowie, od kobiety śpiącej na fotelu kierowcy wyczuwalna była silna woń alkoholu. Nietrzeźwa kierująca, gdy się obudziła uciekła z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania kobiety. Po niespełna trzech godzinach, odnaleźli 49-latkę na posesji, kilka kilometrów dalej.

Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mieszkanka gminy Bargłów Kościelny przyznała się, że spowodowała kolizję będąc pod wpływem alkoholu. Usłyszała już zarzut. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

(fot. KPP Augustów, źródło KPP Augustów)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone