Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

4-latek na rowerku biegowym wjechał wprost pod koła peugeota. Dziecko w ciężkim stanie trafiło do szpitala (foto)

Do dramatycznego zdarzenia doszło w miejscowości Przybysławice w woj. małopolskim. 4-latek, który był na spacerze z mamą, jechał na rowerku biegowym wzdłuż drogi. Nagle, dziecko skręciło z pobocza wprost pod jadący pojazd. Chłopiec w ciężkim stanie trafił śmigłowcem LPR do szpitala.

Jak ustalili policjanci, wczoraj po południu 4-latek wraz z matką był na spacerze. Chłopiec jechał na rowerku biegowym prawą stroną drogi, natomiast mama szła za nim. W pewnym momencie dziecko niespodziewanie zjechało na lewą stronę drogi, wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy marki Peugeot.

42-letnia kierująca pojazdem chcąc uniknąć potrącenia dziecka, zjechała do przydrożnego rowu, uderzając w przepust. W wyniku zdarzenia 4-latek z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Krakowie.

Zarówno kierująca autem jak i matka chłopca były trzeźwe. Na miejscu wykonano czynności w obecności biegłego z zakresu wypadków drogowych. Prowadzone dochodzenie wyjaśni okoliczności zdarzenia.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone