Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Rowerzysta zjechał z chodnika wprost pod koła mercedesa. Mężczyzna zginął na miejscu (zdjęcia)

51-letni rowerzysta zginął w wypadku, do którego doszło w Czersku na Pomorzu. Mężczyzna jadąc chodnikiem zjechał z niego, bezpośrednio pod nadjeżdżającego mercedesa.

Do tragedii doszło we wtorek ok. godz. 15.40 na ul. Lipowej w Czersku. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów ruchu drogowego wynika, że 25-letni obywatel Mołdawii kierujący mercedesem jadąc w kierunku ul. Wielewskiej potrącił rowerzystę, który poruszał się chodnikiem i prawdopodobnie zjechał z niego bezpośrednio pod jadący w tym samym kierunku samochód osobowy. Cyklista w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierowca mercedesa był trzeźwy. Ciało mieszkańca gminy Czersk zostało przewiezione do prosektorium celem wykonania sekcji zwłok. Samochód oraz rower trafiły na policyjny parking.

Obecnie funkcjonariusze ustalają okoliczności i przyczyny wypadku oraz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone