Czwartek, 05 sierpnia 202105/08/2021

Z zazdrości o partnerkę pobił znajomego. Mężczyzna walczy o życie w szpitalu (foto)

Policjanci z Łodzi zatrzymali 30-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojego znajomego. Jak wynika z ustaleń śledczych, powodem niekontrolowanego wybuchu agresji u podejrzanego była zazdrość o partnerkę, która uczestniczyła w spotkaniu towarzyskim z udziałem dotkliwie pobitego mężczyzny.

9 maja funkcjonariusze z II Komisariatu Policji w Łodzi otrzymali informację o młodym mężczyźnie, który z poważnymi obrażeniami głowy trafił do jednego z łódzkich szpitali. Urazy jakich doznał pokrzywdzony spowodowane były pobiciem i były na tyle poważne, że nieprzytomny podłączony został do aparatury ratującej życie. Policjanci rozpoczęli ustalenia sprawców i okoliczności zajścia.

Czynności przeprowadzone przez mundurowych doprowadziły do jednego z mieszkań w łódzkiej dzielnicy Bałuty.

Podczas rozmów z lokatorami, stróże prawa ustalili mieszkanie, w którym poprzedniego dnia miała odbywać się suto zakrapiana alkoholem impreza towarzyska.

Podczas rozmowy z kobietą obecną w lokalu, policjanci ustalili, że w trakcie spotkania znajomy miał zwrócić się do niej w bardzo wulgarny sposób. Słowa mężczyzny nie spodobały się również obecnemu w domu partnerowi 26-latki. W efekcie obaj mężczyźni wyszli przed blok, gdzie 30-latek dotkliwie pobił swojego oponenta.

Podejrzanego 30-latka policjanci nie zastali w domu, mężczyzna został zatrzymany w miejscu pracy. Notowany wcześniej za inne przestępstwa 30-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego Łódź-Śródmieście, na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź-Bałuty 30-latek został aresztowany na 3 miesiące.

(fot. KMP w Łodzi, źródło KMP w Łodzi)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone