Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Potrącenie 12-latka na przejściu dla pieszych. W akcji śmigłowiec LPR (zdjęcia)

Na drodze krajowej nr 81 w Żorach w woj. śląskim doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych 12-letniego chłopca. Dziecko w poważnym stanie zostało przetransportowane śmigłowcem LPR do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed 16.00 na żorskim odcinku „Wiślanki”, na wysokości skrzyżowania z ulicą Zamkową. Dwóch chłopców, prowadząc hulajnogi, przechodziło przez przejście dla pieszych.

– Dzieci weszły na pasy od strony ulicy Zamkowej i kierowały się w stronę ulicy Owocowej. Gdy 25-letnia rybniczanka zatrzymała swój pojazd, by ustąpić im pierwszeństwa, 38-latek jadący fordem pasem obok, wjechał na przejście i potrącił 12-latka – przekazała policja.

Dziecko doznało poważnych obrażeń i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zostało przetransportowane do szpitala. Drugiemu z chłopców nic się nie stało.

Badanie alkomatem wykazało, że sprawca wypadku był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i teraz wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku. Za jego spowodowanie 38-latkowi grozi teraz do 3 lat więzienia.

(fot. KMP w Żorach, źródło KMP w Żorach)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone