Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

W trakcie interwencji „zaczął kopać, szczypać, drapać, a nawet gryźć policjantów” (foto)

24-letni mieszkaniec Katowic rzucał kamieniami w przejeżdżające pojazdy. Gdy do akcji wkroczyli policjanci, agresor próbował przemocą zmusić ich do zostawienia go w spokoju. „Zaczął kopać, szczypać, drapać, a nawet gryźć policjantów”.

Dyżurny ze świętochłowickiej komendy policji odebrał zgłoszenie o mężczyźnie rzucającym kamieniami w przejeżdżające pojazdy. Mundurowi ruszyli do dzielnicy Lipiny. Na miejscu zauważyli mężczyznę, który na widok policjantów zaczął iść w kierunku radiowozu. Dopiero na wyraźne polecenie mundurowych odrzucił trzymane w rękach kamienie.

Policjanci postanowili go wylegitymować. Mężczyzna był wyraźnie pobudzony i agresywny. Wezwania mundurowych nie poskutkowały i agresor nie zamierzał się uspokoić.

Zaczął kopać, szczypać, drapać, a nawet gryźć policjantów. 24-latek został ostatecznie obezwładniony i zatrzymany. Wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego zadecydowała o przewiezieniu mieszkańca Katowic, w asyście mundurowych, do szpitala w celu przeprowadzenia badań, z uwagi na jego irracjonalne zachowanie oraz podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających – przekazała policja.

Agresor usłyszał zarzut wywierania przemocą wpływu na odstąpienie od czynności wykonywanych przed policjantów. Odpowie również za zniszczenie kilku pojazdów, w tym dwóch autobusów, w których stary oszacowano na blisko 5 tysięcy złotych. Decyzją prokuratora 24-latek został oddany pod policyjny dozór. Grozi mu do 5 lat więzienia.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone